Menstruační kalíšek – nejkomfortnější současná dámská hygienická pomůcka

Zakoupením tohoto produktu získáte až 39 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 39 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 8 Kč.


Menstruační kalíšek velikost L, 1 ks

Nejkomfortnější dámská hygienická pomůcka současnosti, to je menstruační kalíšek z lékařského silikonu. Spolehlivě nahradí vložky a tampóny, které zbytečně zatěžují peněženku i životní prostředí.

Více informací


Informujte mě, až bude k dispozici
Cena: 399 Kč
Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Více informací

Moderní a revoluční menstruační kalíšek je vyrobený ze silikonu, jehož zdravotní nezávadnost dokládá SGS certifikát. Perfektně se přizpůsobí a umožní vám věnovat se i během vašich dnů nejrůznějším sportovním aktivitám včetně plavání. Při nošení o něm nebudete vůbec vědět. Nemusíte se obávat ani zápachu či jiných podobných nepříjemností. Kalíšek ve velikosti L je vhodný pro ženy se silnějším průtokem či po vaginálním porodu.

Hlavní přednosti

  • 100% jistota pohodlí, zdraví a hygieny,
  • snadné použití – stačí ho vždy jen vyprázdnit a opláchnout a znovu zavést,
  • nevysušuje sliznici,
  • nehrozí u něj protečení,
  • neobtěžuje při sportování a dalších aktivitách.

Jak se menstruační kalíšek používá

Není to vůbec složité. Před prvním použitím kalíšek vyvaříte (cca 10 minut). Způsob zavedení se podobá běžnému postupu u tampónu. Můžete si také pomoci lubrikačním gelem.

Menstruační kalíšek uchopíte, stisknete mezi prsty a přeložíte. Poté ho zasunete do pochvy, kde se následně sám rozbalí a „přilepí“ k poševní stěně vlivem podtlaku. Dno by se mělo nacházet cca 1–1,5 cm od poševního vchodu. Až budete chtít kalíšek vyjmout, stačí stisknout spodní část, aby došlo k jeho uvolnění.

Co se týče vyprazdňování, záleží na intenzitě menstruace. Obecně se doporučuje rozmezí 4–8 hodin. Jeho obsah vylejete, kalíšek opláchnete vodou a můžete ho opět zavést.

Upozornění a doporučení

Vždy před použitím kalíšek vyvařte. Vyvaření provádějte i po skončení menstruace. Následně ho uchovávejte v přiloženém sáčku. Dbejte na to, aby se silikonový kalíšek nedostal do kontaktu s látkami na bázi ropy či rostlinných olejů, jako vazelína, éterické oleje či agresivní čisticí prostředky – mohly by narušit strukturu. Neskladujte kalíšek v plastových sáčcích a v uzavřených nádobách.

Materiál

Kalíšek je vyrobený ze silikonu značky Dow Corning, která patří mezi největší dodavatele svého druhu na světě. Konkrétně jde o silikonový materiál QP1-50 Base platinové kvality určený k výrobě pomůcek v medicíně. Zdravotní nezávadnost potvrzuje v lednu 2013 vydaný certifikát SGS, který obecně deklaruje prvotřídní kvalitu a čistotu daných produktů.

Obsah balení

  • 1 ks menstruačního kalíšku

Související produkty